Прес-релізи

Виставка українського і польського сучасного мистецтва «Мистецька праця. ART WORK»

З 29 червня по 30 липня у Мистецькому арсеналі відбудеться виставка українського і польського сучасного мистецтва «Мистецька праця. ART WORK»

Відкриття виставки 29 червня о 18:30

У виставці представлено 55 арт-проектів провідних сучасних художників України і Польщі. Праця художника і людей, задіяних в арт-індустрії України і Польщі, неоднозначні стосунки митця і арт-ринку в епоху криз та турбулентностей планетарного масштабу - фокусна тема проекту ART WORK. Другий важливий акцент – зміна уявлення про працю у суспільстві, основним викликом для якого є стрімке зменшення робочих місць за рахунок всебічної автоматизації та розвитку штучного інтелекту. Як зміниться життя людини у світі, де пануватимуть дигітальні трудівники? Чи стане кожен із тих, хто лишиться без роботи, художником?

На виставці буде представлено твори 26 польських і 34 українських митців.

30 серпня 2017 року проект відкриється у Міській Галереї Вроцлава (Польща).


***
Аліса Ложкіна - кураторка проекту: «Питання праці, і що є праця мистецька - давно стоїть на порядку денному. І останнім часом воно плавно перетікає в загальносуспільний контекст, це питання стає актуальним і для людства в цілому. Ми говоримо про те, що штучний інтелект забирає у людей робочі місця, то постає питання чим буде займатися людина, звільнена від необхідності працювати? Є версія, що вона обов’язково займатиметься  творчістю. Чи займеться? Якою буде ця творчість? І чи буде це працею, в класичному розумінні?»

 
Ева Сулек - кураторка проекту: «Я хотіла поговорити про працю і пограти зі словами - будучи одночасно серйозною і підморгувати глядачам. Концепція "Мистецької праці" базується на множинному значенні цього слова. Праця - це щось, що ми просто робимо весь день? Це те, що приносить нам дохід?  Це результат якихось кращих або гірше організованих дій?  Мистецька праця є відправною точкою для більш детального вивчення творчості художника, механізмів функціонування арт-ринку, того, як його та його твори сприймає аудиторія.
Ми вирішили поєднати польське та українське мистецтво, оскільки ми знайшли багато спільних проблем, коли мова йде про творчість та життя художника. Я обговорювала проблеми художнього ринку Польщі та України з Алісою Ложкіною з 2014 року, коли вперше приїхала до Києва для дослідження українського мистецтва. Концепція відтоді розвинулась від дуже серйозної, до більш грайливої.  Я хотіла не тільки, щоб глядачі були шоковані обсягом проблем, які постійно переживає світ мистецтва. Я хотіла, щоб вони наблизились до художника та його роботи, щоб зрозуміли його і, можливо, навіть трохи полюбили


Олеся Островська-Люта - Генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал»: «Багатьма мистецтво сприймається як сфера відпочинку, таке собі вічне свято. Чи це справді так? Як тут живуть художники? А як ті, хто робить можливою саму працю художника? Або хто не є художником, але його творчий та інтелектуальний внесок не менший? Як тут виглядає робочий графік з огляду на звичку до вечірніх подій? Це розвантажує чи перевантажує? І зрештою, що залишається у людини після десятиліть проектної роботи в мистецтві? Так би мовити, якою буде пенсія поета? Ось про це все ми б хотіли поговорити.»

Організатори проекту:
Мистецький Арсенал (Київ, Україна)
Galeria Mieska (Вроцлав, Польща)

Кураторки виставки:
Аліса Ложкіна (кураторка проектів Мистецького Арсеналу, Київ),
Ева Сулек (незалежна кураторка, Варшава).

Куратори-асистенти:
Малгожата Міцула
Олександр Пархоменко

Графічний дизайн:
Олеся Бачинська

Проект здійснюється за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.


Вартість квитка: 60 грн.
Пільговий: 30 грн.
Сімейний: 130 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги