Спецтема: Парламентська опозиція
11 жовтня, 2020Світ
Протести в Киргизстані. Революція 3.0.
Що кажуть про події в країні учасники демонстрацій у Бішкеку
10 вересня, 2020Авторські колонки
Ціна пасивності
Білоруське громадянське суспільство з надзвичайною відвагою та наполегливістю щоразу новими великими мирними демонстраціями протистоїть автократії маніпулятора виборів Аляксандра Лукашенки. Однак зростає небезпека, що народне повстання зазнає поразки через посилення режимом репресій та власну втому, що колись таки настане.
31 серпня, 2020Світ
Валерій Калиновський: “Слово
Тиждень обговорив з білоруським письменником та журналістом перспективи нових президентських виборів в країні, ситуацію в медіа та реакцію білоруського суспільства на погрози Путіна
24 серпня, 2020Світ
Александра Гужон: “Білоруський режим поступово адаптується до протестів”
Тиждень обговорив з французькою політологінею перспективи білоруських протестів, масштаби російського втручання та механізми, до яких вдається режим, аби не втратии владу.
18 серпня, 2020Авторські колонки
Хто піде слідом?
Литва очолила підтримку білорусам. Литовці розуміють, що таке свобода. Тому публічні особи й активісти у найбільших країнах Балтії надають безмежну політичну й гуманітарну підтримку продемократичному повстанню в Білорусі.
17 серпня, 2020Світ
Світ про тиждень протестів у Білорусі: Жінки мають значення
Тиждень проаналізував реакцію світової преси на ситуацію у Білорусі.
5 серпня, 2020Політика
Мистецтво бути почутим
Про основну зброю проукраїнської опозиції та чому вона не має рівних щодо її застосування
25 червня, 2020Політика
Ідеологія: зміна локомотива
Навіщо опозиції ідеологія і чому спротиву проросійському реваншу більше недостатньо
23 квітня, 2020Політика
Вікно можливостей навстіж
Під прикриттям карантину в Україні відбувається чимало дивного. Зрештою, як і багато де у світі. В
19 грудня, 2019Авторські колонки
В опозиції до Путіна і … України
Багато разів від різних діячів лунали в Україні заклики стати «базою» для російських опозиціонерів, щоб вони тут мали можливість безперешкодно вести свою демократичну діяльність.
19 вересня, 2019Авторські колонки
Сила меншості
Виявляється, це досить складний вибір — коли більшості подобається, як реагувати на страждання меншості при цьому? І зараз я геть не про вибори, кандидатів чи розподіл процентів. Скоріш, про побутове життя...
7 вересня, 2019Політика
Парламент: зміни полярності
Обов’язковий поділ на більшість та опозицію у Верховній Раді існував не завжди. Також майже ніколи підставою для союзів чи протистоянь не була ідеологія. Коаліція умовних «лівих» та «правих» зовсім не дивина в історії українського парламенту. Переважно депутати об’єднувалися на підставі ставлення до чинного на той час президента. Окрім того, опозиція майже ніколи не була об’єднаною. Ішлося радше про різні центри опору владі
7 вересня, 2019Політика
Опозиція: складний жанр
Чому парламентська опозиція в попередньому скликанні Ради так і не змогла довести виборцям свою необхідність та чи є шанс уникнути цієї пастки в її наступників
6 вересня, 2019Авторські колонки
Vae victis
«Здача Бреди» Веласкеса. Це моя улюблена картина не лише з дитинства, коли я вивчав живопис за репродукціями й звертав увагу переважно на костюми та зброю, а й донині, коли багато чого побачив на власні очі й фокус уваги дещо посунувся.
6 вересня, 2019Політика
Опозиція: мала порція вінегрету
Чи може об’єднатися строката парламентська меншість
5 вересня, 2019Політика
Різний фокус
Тиждень поспілкувався з новообраними народними депутатами й поставив представникам фракцій два запитання. 1. Якою є опозиція в нинішньому парламенті? 2. Які є засоби впливу опозиції на монобільшість?
5 вересня, 2019Спецтеми
Парламентська опозиція
15 лютого, 2019Світ
Білоруська еліта: ініціатива не вітається
Які настрої переважають серед білоруських чиновників та опозиціонерів першого ешелону
28 грудня, 2018Авторські колонки
Магічна куля Кро
Задумуючись над питанням, чи буде реванш, здається, що кожен починає аналізувати ситуацію, виходячи зі свого, так би мовити, персонального «методологічного апарату»; кожен застосовує якісь надійні та перевірені способи.
22 квітня, 2018Політика
Як змінюється запит на опозиційність
Чому у 2019 році охочих лишитись опозиціонерами буде більше, ніж претендентів на владу
29 березня, 2018Світ
Річниця БНР: демократія - це не страшно
Чому святкування сторіччя проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки стало шоком для громадськості
25 березня, 2018Фотогалерея
Відзначення 100-річчя Білоруської Народної Республіки в Києві
25 березня у Білорусі відзначається неофіційне національне свято – День Волі. Цього дня 1918 року в Мінську Рада Білоруської Народної Республіки проголосила БНР незалежною державою. У Києві пройшла акція солідарності з білорусами з нагоди 100-річчя БНР.
28 серпня, 2017Суспільство
Альтернативна влада. Яким бачиться українське питання в очах російської опозиції
На початку серпня в бідному на події російському політичному житті відбувся яскравий епізод. На свободу вийшов опозиційний політик Сєрґєй Удальцов, який був засуджений за організацію антипутінських вуличних акцій і провів за ґратами чотири з половиною роки. Невдовзі після звільнення він виступив на прес-конференції перед журналістами. Але замість жорсткої критики влади опозиціонер раптово став схвалювати дії Путіна в Криму, а також висловився на підтримку маріонеткових утворень «ЛНР» і «ДНР», що, як відомо, перебувають під патронатом Владіслава Суркова.
27 липня, 2017Авторські колонки
«Будет все, как ты захочешь»
Тому президентських виборов в Росії не буде
30 травня, 2017Світ
«Білий легіон». Чим влада лякає білорусів
У Білорусі набирає обертів «справа білоруських патріотів» – націоналістів, екс-учасників руху «Білий легіон». КДБ Білорусі звинувачує їх у підготовці масових заворушень у Мінську на День волі, а провладні ЗМІ – у підготовці державного перевороту.
3 квітня, 2017Політика
Труднощі зростання. Як «Самопоміч» вживається в роль демократичної опозиції
У вищу лігу вітчизняної політики «Самопоміч» увірвалася несподівано. Партія, яка мала близько шести десятків реальних членів у компанії з кількома партнерами, раптом на парламентських перегонах 2014-го набрала аж 11% голосів виборців й отримала 34 депутатських мандати.
23 лютого, 2017Світ
Білоруси показали зуби
Чи стануть «бунти дармоїдів» прологом до Майдану проти Лукашенки
23 листопада, 2016Політика
Невдалий старт
Опозиція невдало атакувала Порошенка та пересварилася в процесі. У виграші Опоблок
1 жовтня, 2016Політика
Тісна ніша
Чого прагнуть лідери, що заявляють про себе як про демократичну опозицію до нинішньої влади, і чи здатні вони досягти свого найближчим часом
7 липня, 2016Світ
Заношена овеча шкура
Кому потрібна «Україна як друга Росія» і хто намагається побудувати її тут і зараз
16 червня, 2016Авторські колонки
Ворог мого ворога
Євґєній Кісєльов написав листа Петрові Порошенку. Увага, не переплутайте! Є, як відомо, два Кісєльови. Як і дві Росії. І це, погодьтеся, тягне на метафору. Один Кісєльов — Дмітрій — голос тих 89% або негідників, або дебілів, або конформістів (або все нараз), які активно чи пасивно беруть участь у війні проти моєї країни. Другий — Євґєній — представляє решту чи то 11%, чи то 5% чи то 1% притомних росіян, які не забули, щó таке культура й десять заповідей. Через це мешкає він в еміграції, а на суворій батьківщині на нього завели карну справу.
11 жовтня, 2015Фотогалерея
У Мінську пройшла хода з закликами бойкотувати вибори
Напередодні президентських виборів в Білорусі громадяни пройшли ходою з національними стягами. Хода пройшла в знак бойкоту виборів, та багато людей вийшли виявити свою позицію та недовольство станом в країні. Мітингуючі скандували гасла: «Верам! Можам! Пераможам!» [Віримо! Можемо! Переможемо!] та «Живе Беларусь!».
17 вересня, 2015Політика
Початок сезону «договорняків»
Старт електоральної кампанії перед місцевими перегонами ознаменувався кількома скандальними історіями. Із різних куточків країни надходять повідомлення про продаж або злив партосередків під місцевих товстосумів, про співпрацю політсил коаліції із представниками партії Януковича та просто відвертими пройдисвітами, про «договорняки» опозиції із владою. Суперництво між партнерами по коаліції в регіонах цілком може призвести до серйозних непорозумінь у Києві й навіть до її розвалу.
6 серпня, 2015Суспільство
Опоблок потрапив в агресивне середовище
Не вміють регіонали бути опозиціонерами! Тимчасова, як вони вважають, утрата влади потрібна їм для того, щоб домовитися з політичними супротивниками, а потім їх чи задушити в обіймах, чи перемогти на найближчих виборах.
15 травня, 2015Світ
Змагары. Як білоруси воюють за Україну
Вже на Майдані були постій­­но присутні білоруські прапори, бо чимало представників братнього народу під­­­­тримало події Революції гідності. А зі смертю Михайла Жизневського їхня участь перестала викликати будь-які сумніви. З початком бойових дій на Сході значна частина білорусів-майданівців, а таких було до півсотні, разом зі своїми побратимами із Самооборони Майдану рушили на Донбас.
14 травня, 2015Світ
Аби не було війни. Чому білоруси бояться Майдану
Попри поширену думку, в Білорусі від Майдану програли всі. І демократична опозиція, і зовсім не демократичний Аляксандр Лукашенка. Надії і перших, і других на Україну не справдилися.
7 квітня, 2015Світ
Без виграшу. Чому не повстає Білорусь
Білоруська опозиція боїться Майдану та «українського сценарію» більше, ніж продовження правління Лукашенки ще на п’ять років
10 липня, 2014Світ
Константін Боровой: Сучасна Росія залишається великим уламком СРСР
Лідер російської прозахідної опозиції про майбутнє РФ, імперські комплекси та ідеологічні спецоперації Кремля
22 лютого, 2014Політика
Навколо Ради: бійці МВС пішли, Конституція повернулася
Продовження засідання Верховної Ради, під час якого днем раніше депутати одноголосно вирішили відправити силовиків з Києва, принесло чергові сюрпризи. Можна сказати, що 22 лютого стало зоряним часом опозиції.
3 лютого, 2014Фотогалерея
Хода опозиції на підтримку «в'язнів Болотній площі» у Москви
У Москві відбулася хода на підтримку «в'язнів Болотній площі». Хода пройшла за маршрутом Пушкінська площа - бульвари - Тургенєвська площу. Захід обійшлося без пригод. Більшість учасників акції розійшлися, досягнувши фінальної точки маршруту. У ході взяли участь близько 3 тис. чоловік.
26 січня, 2014Політика
Янукович і опозиція: компромісу.net
Кілька жертв не змусили владу до компромісів, а головне, наразі не видно підстав вважати, що її змусять до цього ще кільканадцять загиблих – чи кількадесят
22 січня, 2014Політика
Вийти із чужої гри. Опозиція і Захід не повинні підігравати «яструбиним» планам влади
Без виходу із нав’язуваних владою сценаріїв та перебрання на себе ініціативи нинішні лідери опозиції повністю втратять перспективу
8 січня, 2014Політика
Опозиція: час доводити свою спроможність
«Тепер ми вже ведемо гру, а не вони (влада. – Авт.). Он скіль­­ки народу нас прийшло підтримати», – радісно коментував знайомий депутат від «Батьківщини» одне з перших народних віч, що зібрало на Євромайдані понад 500 тис. українців.
29 грудня, 2013Політика
Програмний маніфест Майдану(повний текст)
Тиждень.ua публікує маніфест, оголошений на Майдані 29 грудня під час Народного віче
26 листопада, 2013Політика
Порошенко заробляє капітали на розчаруванні опозицією?
За бурхливими подіями останніх днів майже не помітною пройшла заява Петра Порошенка: "Якщо опозиційні лідери не зможуть між собою домовитися, я запропоную власну кандидатуру кандидатом у Президенти". Можна б і не помітити: станом на сьогодні Петро Олексійович не придається на загрозливого конкурента Януковичу.
27 жовтня, 2013Фотогалерея
27 жовтня російська опозиція провела в Москві санкціоновану акцію на захист політв'язнів. Згідно з даними московської поліції, в акції взяли участь п’ять тисяч людей. Учасники акції прийшли з фотографіями засуджених підприємця Міхаїла Ходорковского, учасниці PussyRiot Марії Альохіної, колишнього мера Ярославля Євгена Урлашова, прихильники якого утворили окрему колону, а також фігурантів кримінальної справи про безлади на Болотній площі.
25 жовтня, 2013Політика
За лаштунками скандальної поправки «проти Кличка»
«Податкова» поправка допомогла регіоналам затягнути час і в питаннях євроінтеграції, і в питанні звільнення Юлії Тимошенко щонайменше на період перебування Віктор Януковича у Мінську
24 жовтня, 2013Політика
Як убити двох зайців, один з яких – Кличко
24 жовтня 2013 року, в Україні відбувся путч. Принаймні так вважають представники фракції УДАР, яких, за висловом класика-регіонала, у цей день «розвели, як кошенят»
17 жовтня, 2013Політика
Перевибори у п’яти округах: опозиція стартує з перешкод
Демонстрацію єдності між опозиційними партіями зіпсував розкол всередині однієї з них
3 вересня, 2013Авторські колонки
Опозиція укладає угоду з чортом?
«Владу й опозицію тимчасово об’єднає євроінтеграція», «Ми всі повинні відкласти в сторону свої політичні амбіції та діяти спільно», «Янукович – це сьогодні попутник опозиціонерів на шляху до Європи». Такими і подібними заголовками рясніють сьогодні друковані й електронні мас-медіа.
26 серпня, 2013Авторські колонки
«Кремлівські чекісти» займаються реінкарнацією зла
25 серпня офіційна Росія вкотре вже подала, як сьогодні модно говорити, «сигнал». Усьому цивілізованому й не дуже світу. Причому потужний. Про те, що вона є не просто політичним спадкоємцем та правонаступником Радянського Союзу, а й своєрідною чи то реінкарнацією, чи то alter ego СРСР у дні теперішньому
25 серпня, 2013Авторські колонки
Про стратегію і тактику опозиції
Давно відомо, що будь-яка боротьба, воєнна чи політична, передбачає наявність чітко визначеної мети, бо, як справедливо кажуть, ніколи не подолає шляху той, хто не знає, куди йому йти. Методи її досягнення поділяються на стратегічні й тактичні. Стратегія – це, сказати б, великий план дій, що складається із сукупності малих конкретних планів, які підпорядковуються стратегії і працюють на неї. Щоб перемогти у війні (стратегія), треба виграти кілька битв чи завадити виграти їх супротивникові (тактика). Відсутність розумної стратегії і вправної тактики означає тільки одне: приреченість на поразку.
24 серпня, 2013Політика
Опозиція відсвяткувала День Незалежності «для галочки»
Через небажання опозиціонерів без особливої потреби напружуватись наприкінці літа їхні заходи на День незалежності не вразили своїм масштабом.
31 липня, 2013Світ
В очікуванні вибуху. Простести у Росії можуть посилитись
Захоплюючись боротьбою з опозицією, російська влада ризикує проґавити вирішення нагальних соціально-економічних проблем. А це тільки посилить протестний рух
30 липня, 2013Авторські колонки
Рівний гак української опозиції. Враження від зустрічі з Яценюком і Кличком
Недавно мені трапилася нагода відвідати Київ і поспілкуватися з лідерами опозиції. На жаль, не з усіма.
26 липня, 2013Авторські колонки
Хто нам Навальний?
Можна цілком слушно запитати: «А чому всі так збудились? Який стосунок узагалі має казус Алєксєя Навального до нашого життя тут, в Україні?» Ну опозиціонер, ну посадили, ну випустили тимчасово, ну посадять, швидше за все, знову – що нового? Шкода, звісно, живу людину, але це чужі проблеми, хіба нам своїх політв’язнів бракує? Можна посперечатися.
24 липня, 2013Політика
Краматорськ – найбільш опозиційне місто на Донеччині
Північна Донеччина в силу багатьох причин стала національно-демократичним ядром регіону. Краматорськ – місто, в якому підтримка опозиції є найвищою в області. Тиждень.ua спробував вивчити специфіку цього міста
18 липня, 2013Світ
Засудження Навального викликало стихійні бунти, критику Заходу та обвал російської біржі
Засудження російського опозиціонера та блогера Алєксєя Навального викликало стихійні мітинги, критику Європи і США, а також обвал російської біржі.
13 липня, 2013Авторські колонки
Чи можна критикувати опозицію?
У нашому суспільстві стали лунати голоси, що треба накласти мораторій на критику опозиції, над усе Яценюка, бо, мовляв, іншої в нас усе одно наразі немає, як і часу на розкручування іншого кандидата в президенти 2015 року.
11 липня, 2013Політика
Віталій Кличко: Питання висунення єдиного кандидата вже в першому турі не зняте
Віталій Кличко вдосконалює риторику, однак і далі уникає конкретики в ключових питаннях розвитку країни
11 липня, 2013Політика
Кінець парламентського сезону: влада не з’їла, опозиція понадкусювала
Головна тенденція другої парламентської сесії – опозиція не може системно протидіяти владі, однак здатна добряче попсувати останній нерви.
11 липня, 2013Фотогалерея
Як міліція Київраду від опозиції захищала
Міліція Києва заявляє про відсутність потерпілих і звернень про правопорушення під час бійки між учасниками мітингу і правоохоронцями. Про це сказано в повідомленні прес-служби столичної міліції.
10 липня, 2013Авторські колонки
Чи й справді опозиціонери – це блазні при дворі Віктора Федоровича?
Нерідко інвективи твоїх супротивників значно корисніші за похвали друзів. Звісно, якщо ти здатен відділити зерна від полови, тобто відкинути лайку та дезінформацію і зосередитися на влучно підмічених твоїх ґанджах.
3 липня, 2013Політика
Момент істини для українського політикуму і суспільства
Мовна політика, яку провадить режим Януковича на догоду кремлівським імпершовіністам і яка спрямована на офіціалізацію російської мови, створює стратегічну загрозу для майбутнього України як незалежної держави. Це визнають навіть деякі представники московського політичного істеблішменту, як опозиційні, так і провладні.
20 червня, 2013Політика
Двічі об'єднані.
Попри успішне злиття «Фронту змін» та «Батьківщини», без перегляду Яценюком підходів до партійного будівництва об’єднаній політсилі загрожують подальші розколи і втрата електоральної підтримки
17 червня, 2013Політика
Об’єднання опозиції: війна «гвардії Юлії» проти «фронтовиків» Арсенія відкладається
«Батьківщина» та «Фронт змін» об’єдналися без показних конфліктів. Біло-сердечні змогли зберегти «контрольний пакет». Але ініціатива «верхів» навряд чи зайде розуміння в «низах».
15 червня, 2013Політика
Тимошенко запевнила, що довіряє Яценюку (повний текст листа)
У розпорядженні Тиждень.uа опинився повний текста листа Юлії Тимошенко до делегатів сьогоднішнього з’їзду «Батьківщини»
14 червня, 2013Політика
Кому заважає Яценюк
Війна «старої гвардії» «Батьківщини» проти Арсенія Яценюка незалежно від того, якими є її справжні мотиви, об’єктивно грає на руку режиму Януковича
13 червня, 2013Політика
Знехтуваний потенціал. Опозиція має шанси у південно-східних регіонах
Перспективи усунення від влади режиму Януковича залежать від здатності опозиції використати підтримку в південно-східних регіонах
6 червня, 2013Політика
«Батьківщина» звинуватила Яценюка у зраді (повний текст листа депутатів до Тимошенко)
Народні депутати та партійні функціонери «Батьківщини» написали Юлії Тимошенко листа, в якому звинувачують Арсенія Яценюка та його праву руку Миколу Мартиненка у небажанні боротись за звільнення екс-прем’єра, появі «тушок», намаганні захопити партію «Батьківщина».
3 червня, 2013Політика
Бої без правил. Влада і далі стимулює ескалацію силового протистояння
Замість того щоб зробити адекватні висновки з подій 18 травня, влада і далі стимулює ескалацію силового протистояння
2 червня, 2013Політика
Вибори у Василькові: мертві душі, спортсмени та “єдність” опозиції
Низька явка, апатія, місцями відчай, плутанина на дільниця – так виглядало волеявлиння у Василькові, який можна вважати свого роду «полігоном» майбутніх протистоянь влади і опозиції на місцях
2 червня, 2013Авторські колонки
Пане дисиденте, ви це серйозно?
«Ви серйозно чи по-вкраїнському?» - ця безсмертна репліка тьоті Моті з Кулішевого «Мини Мазайла» настирно крутилася у мене в підсвідомості, поки я читав опус знаного дисидента радянських часів та відомого історика правозахисного руху Василя Овсієнка, присвячений висловленому Юлією Тимошенко переконанню, що у разі проведення майбутніх президентських виборів у два тури не варто одразу висувати єдиного кандидата; слід лише домовитися про підтримку того з опозиціонерів, хто пройде у другий тур
31 травня, 2013Політика
«Вставай, Україно!» у Донецьку: Малочисельно і майже без бійок
Після «фінальної» київської акції «Вставай, Україно!» Донецьк став першим містом, куди лідери опозиції приїхали піднімати людей. Замість анонсованих п'яти тисяч в акції взяли участь близько тисячі людей
31 травня, 2013Політика
Вона пише: Тимошенко сплутала карти опозиції
Під кінець другого року ув’язнення Юлія Тимошенко спробувала «опинитися над сутичкою», оприлюднивши програмний лист-звернення до українців. Але конструктивних пропозицій боротьби з режимом екс-прем’єрка не запропонувала, навпаки, ще більше ускладнила і без того непросту ситуацію в опозиційному середовищі.
25 травня, 2013Політика
Опозиція готується до канікул, влада – до підкорення ЦВК
Розворушити опозиційний політикум може хіба що призначення виборів мера Києва. Тим часом влада готується взяти Центрвиборчком під повний контроль
23 травня, 2013Політика
Опозиція розпочинає праймериз
18 травня в Києві відбулась анонсована раніше спочатку як фінальна, а потім просто як знакова частина акції «Вставай, Україно!». Одначе за фактом вона вирізнялася на тлі попередніх хіба тим, що була наймасовішою від старту акції і зібрала близько 20–30 тис. осіб, попри масштабні перешкоди з боку міліції та місцевої влади. Водночас очікування опозиційно настроєних громадян не були виправдані. Понад те, кореспонденти Тижня помітили розчарування багатьох учасників заходу поведінкою лідерів та його організацією.
20 травня, 2013Політика
Заручники великої неправди. Чому лідери «Батьківщини» й УДАРу святкують українську трагедію?
Уже кілька десятиліть 9 травня в Україні та на більшій частині пострадянського простору повторюється одне й те саме: оспівується Червона армія-«визволителька», ллється хвала на сталінських маршалів та генералів і навіюється, що в 1945 році абсолютне добро перемогло абсолютне зло. Віддається належне героїзму учасників баталій, як тих, хто дожив, так і тих, хто загинув. Але досі за всім цим відчувається знайома тінь генералісимуса, портрети якого зовсім не випадково стали з’являтися в містах України на святкових демонстраціях.
19 травня, 2013Політика
Україна не повстала: запитання лишились без відповідей
Акція опозиції 18 травня не дала жодних відповідей на питання, котрі хвилюють протестно налаштований електорат – хоча й була наймасовішою за останній час
18 травня, 2013Фотогалерея
У Києві пройшов мітинг опозиції
У Києві відбулася всеукраїнська акція опозиції "Вставай, Україно!". За оцінками організаторів, до протесту приєдналися понад 50 тис осіб.
10 травня, 2013Політика
Страх висоти. Чому
Поствиборча тактика ВО «Свобода» ілюструє неспроможність трансформуватися в мейнстримну політичну силу, яка б репрезентувала інтереси української більшості. Партію тягне назад у маргінальне минуле
3 травня, 2013Політика
Довкола всеукраїнського референдуму розгортається «дивна війна»
Референдум як інструмент перезавантаження політичної системи наразі не є актуальним для Банкової. Йти на перевибори та зміну конфігурації парламенту там поки не наважились: заважають економічні негаразди, Європа, асоціацію з якою мріє підписати Янукович, нарешті, невпевненість у цілковитому успіху
1 травня, 2013Політика
В «Батьківщині» починається громадянська війна
Намагання Арсенія Яценюка здобути контроль над партією «Батьківщина», вкупі з його невмілим керівництвом однойменною фракцією, можуть призвести до зникнення останньої
26 квітня, 2013Політика
Опозиція втрачає ініціативу під наступом режиму Януковича
Опозиція і надалі губить ініціативу, здавалося б, відвойовану в Партії регіонів у попередні кілька місяців.
26 квітня, 2013Політика
Черговий УДАР. Чим Кличко може розчарувати Україну і Захід
Тиждень знову критикує опозицію. Чи не продався він регіоналам? Тиждень знову «мочить» Кличка – «заказуха» від Яценюка. Чи Тягнибока. Припускаємо, що такі закиди лунатимуть на адресу редакції і після цієї публікації.
21 квітня, 2013Авторські колонки
Невивчені уроки «космічного» Києва
Українська опозиція не над­­то полюбляє роботу над власними помилками. Це твердження давно вже ста­­ло банальністю, трюїзмом, але від того аж ніяк не втрачає актуальності.
19 квітня, 2013Політика
Опозиція зміцнила Януковича невдалою відставкою Азарова
Уряд Миколи Азарова отримав вотум довіри Верховної Ради. За відставку Кабміну «покращувачів» проголосувало лише 190 депутатів з необхідних 226.
17 квітня, 2013Політика
«Коля передає привіт»: справою Одарченка влада вбила одразу кількох зайців
Занадто абсурдний, навіть за нинішніх реалій, позов про позбавлення мандату депутата «Батьківщини» Юрія Одарченка все ж таки не був задоволений вітчизняною Фемідою. Втім, влада з цієї справи все одно змогла отримати максимум бонусів
17 квітня, 2013Політика
Відірвані від народу.
Лідери «БЮТ-Батьківщини» (називатиму цю політичну силу так, не вдаючись у формальні подробиці трансформації її назви в різні роки) постійно дорікають народові браком підтримки, а всі критичні зауваження на свою адресу, не замислюючись, в автоматичному режимі оголошують «політтехнологіями влади».
13 квітня, 2013Політика
«Без мандата-3»: «справа Одарченка» як новий рівень правового «бєспрєдєлу» влади
За ймовірним позбавлення Юрія Одарченка депутатського мандату можуть стояти його ж соратники з опозиції. Разом з тим, його справа свідчить, що місцеві вибори в Києві можуть-таки відбутися.
12 квітня, 2013Фотогалерея
Влада Харкова перекриває вулиці, якими має пройти марш опозиції
Місцева влада Харкова перекрила міст, через який має пройти сьогоднішній марш опозиційних сил в рамках акції «Вставай, Україно!».
11 квітня, 2013VIP-хроніки
Фантастичний Турчинов
Скориставшись невеличким затишшям в парламентський кризі, один з лідерів об’єднаної опозиції Олександр Турчинов, знову презентував свою книгу «Пришестя».
8 квітня, 2013Політика
Місяць «народному повстанню»: сподівання лише на Луценка?
Акція «Вставай, Україно!» триває вже місяць, а адекватної позитивної програми її організатори досі не презентували. Їхні дії поки виглядають пародією на саме поняття «революція»
5 квітня, 2013Політика
Квітневий путч: «красота ігри» ціною в мільярди
Партія регіонів демонструє вдосконалені навички «розводу котят», а опозиція не хоче грати роль декабристів - реальної підтримки з боку вулиці у неї немає.
4 квітня, 2013Політика
Генерали без армії. Опозиції час працювати з масами
Віртуальні методи політичної боротьби у нинішніх реаліях не дають шансів на перемогу опозиції. Необхідно нарощувати реальний партійний актив, що перебуватиме в повсякденному тісному контакті із суспільством
4 квітня, 2013Політика
Розколоти й маргіналізувати
Останнім часом позиції ПР у Верховній Раді почали різко слабнути. Реальною стала загроза появи ситуативних більшостей у складі представників опозиції, частини позафракційних, комуністів і навіть декого з регіоналів.
3 квітня, 2013Політика
Вибори в Києві: кияни не хочуть, опозиція не може
Призначення київських виборів, попри усі сподівання опозиції, обернулося для неї гучною поразкою. Пасивність пересічних киян зіграла в цьому не останню роль. Перешкодити подальшій узурпації влади поки нікому.
2 квітня, 2013Політика
Протести під ВР: подвиг “просто стояти” проти пенсіонерської дискотеки
Вибороти вибори не вдалося, натомість опозиціонери отримали змогу повправлятися в демагогії та вибачитись перед людьми
2 квітня, 2013Фотогалерея
Мітинг опозиції під Верховною Радою. Опудало Попова і відмова від квартплати
2 квітня, 2013Фотогалерея
Опозиція йде на Верховну Раду